Gorce
  • Domek w bliskości szlaków turystycznych - idealne miejsce na wypoczynek w Beskidzie Wyspowym i na Gorcach!
  • Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz w pełni wypocząć i zrelaksować się w pięknej okolicy, nasz domek jest idealnym wyborem. Znajdujemy się w bezpośrednim sąsiedztwie do szlaków na Gorc, Mogielice, Wielki Wierch, a także mniej popularne, jednak niemniej malownicze: Kiczora i Jasień. W okolicy znajdziesz wiele pięknych tras trekkingowych i rowerowych, a także wiele miejsc do uprawiania sportów zimowych.
Awesome Image
Jazda Konna
  • Zaledwie 5km od naszej lokalizacji znajduje się Stadnina Koni, gdzie możesz spróbować swoich sił w jeździe konnej.
  • Stadnina oferuje wiele atrakcji, takich jak jazdy konne po górskich szlakach, pokazy ujeżdżania i hipoterapii. Jest to świetna okazja, aby doświadczyć pięknych górskich krajobrazów z perspektywy siodła konia.
Awesome Image
Jazda Off-road
  • Tereny wokół Szczawy są również idealne dla miłośników jazdy offroad. Jeśli szukasz silnych wrażeń, których dostarcza jazda po malowniczych górskich bezdrożach, to jest to idealne miejsce dla Ciebie. Już podjazd do domku jest przedsmakiem tras, które można wytyczać w okolicy. Z chęcią udzielimy Wam rekomendacji, gdzie najlepiej próbować zdobywać bezdroża.
Awesome Image
Kulig
  • Zimowa sceneria, zaśnieżone drogi leśne i przyprószone śniegiem drzewa – wszystko to sprzyja, aby w tak pięknych okolicznościach przyrody zorganizować dla naszych Gości kuligi. Jeśli dacie nam znać z wyprzedzeniem, postaramy się (w zależności od pogody i dostępności miejsc), przygotować dla was wspaniałą przygodę na saniach na całe popołudnie, z poczęstunkiem prosto z ogniska w środku lasu i powrotem wśród iskrzących się pochodni.
Awesome Image
Trasa Rowerowa Velo
  • Oprócz pieszych wędrówek górskich, znajdziecie również w Szczawie atrakcje dla amatorów dwóch kółek. Przez miejscowość przebiega trasa rowerowa Velo Limanowski, oddana do użytku w 2021 roku, która zapewni wam 40 kilometrów pięknych widoków podczas jazdy. Łączy się ona z trasą Mogielica, dając jeszcze większe możliwości eksploracji napędzanej siłą własnych nóg.
Awesome Image
Trasy Narciarskie
  • Narty to nie tylko okazja do zjeżdżania, ale także do wbiegania pośród gór. Wokoło Mogielicy, u stóp której położona jest Szczawa, zlokalizowanych jest kilkanaście tras biegowych, wraz z niezbędną infrastrukturą i wypożyczalniami nart biegowych. Gorąco zachęcamy do takiej aktywności – trasy są dostosowane stopniami trudności tak, aby zarówno początkujący i zaawansowani biegacze mogli znaleźć coś dla siebie.
Awesome Image